Wręczenie płyty Potrafimy Zwyciężać – Powstanie Wielkopolskie dla Prezydenta Rzeczyspolitej Polskiej, przemówienie wygłoszone w sali kolumnowej Pałacu Prezydenckim przez Prezesa INC – Pawła Śliwińskiego oraz uroczyste otwarcie multimedialnej wystawy Potrafimy Zwyciężać na Krakowskim Przedmieściu – tak w skrócie wyglądały uroczystości w Pałacu Prezydenckim 20 grudnia, które odbyło się za sprawą naszej Spółki i projektu muzycznego „Potrafimy Zwyciężać”.

Potrafimy Zwyciężać – Powstanie Wielkopolskie to projekt, którego pomysłodawcą i mecenasem jest INC. Wydawcą płyty jest Fabryka Zespołów. Płyta upowszechniająca pamięć o Powstaniu Wielkopolskim ukazała się w 2011 roku.
W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego z inicjatywy naszej oraz Wydawcy odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości w planie ogólnopolskich obchodów wielkopolskiego zrywu niepodległościowego. Wspólnie z Fabryką Zespołów zorganizowaliśmy multimedialną wystawę (przygotowaną w oparciu o płytę), która była wyświetlana od 20 -28 grudnia przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Początkiem tej uroczystości było wręczenie kolekcjonerskiego egzemplarza płyty Prezydentowi RP – Bronisławowi Komorowskiemu (odebrał ją Doradca Prezydenta RP – Profesor Tomasz Nałęcz). W uroczystości wzięli udział najwyżsi urzędnicy Gabinetu Prezydenta RP, Przedstawiciele Najwyższych Władz Samorządowych oraz Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dzięki wystawie Potrafimy Zwyciężać, pamięć o Powstaniu Wielkopolskim zatacza coraz szersze kręgi. To podróż w przeszłość regionu opowiedziana muzyką– mówił w przemówieniu Paweł Śliwiński – –Ten projekt powstał po to, żeby budować pamięć narodową przede wszystkim na pozytywnych wzorcach. To wspomnienia chwały i wzorce sukcesów powinny tkwić w naszych umysłach– mówił.

Projekt Potrafimy Zwyciężać jest pierwszym projektem w historii Polski/INC, który został doceniony przez najwyższe władze Rzeczpospolitej Polskiej i wykorzystany do promocji jednej z najważniejszych dat w historii naszego kraju.

Wdrożenie: nowe-logo