UNIWERSYTET

Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca na studiach MBA Poznań-Atlanta realizowanych we współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Georgia State University w Atlancie (USA).

WIĘCEJ

GRUPA INC

Prezes zarządu i główny akcjonariusz INC SA – grupy kapitałowej notowanej na rynku głównym GPW w Warszawie od 2006 roku, w której w skład wchodzą m.in.: INC SA, Dom Maklerski INC SA, INC Rating (agencja ratingowa licencjonowana przez ESMA), Carpathia Capital SA (fundusz PE/VC notowany na giełdzie w Bukareszcie) oraz INC East&West.

WIĘCEJ

NON PROFIT

Prezes Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, pomysłodawca projektu „Potrafimy Zwyciężać Powstanie Wielkopolskie” we współpracy z największym portalem muzycznym w Polsce – FabrykaZespolow.pl, prezes INC East&West – spółki non profit realizującej projekt „Muzyczne Rodowody” we współpracy z  Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

WIĘCEJ

POŁĄCZENIE TEORII Z PRAKTYKĄ

WPROWADZONYCH SPÓŁEK NA GIEŁDĘ
WYDANYCH PUBLIKACJI NAUKOWYCH
WYUCZONYCH STUDENTÓW UEP
PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW
POZYSKANE ŚRODKI PRZEZ KLIENTÓW INC NA RYNKU KAPITAŁOWYM W LATACH 1996-2016

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA

  • 1/5

    ISTOTNY WKŁAD W POWSTANIE RYNKU OBLIGACJI KOMUNALNYCH W POLSCE

    ORGANIZACJA PIERWSZYCH W HISTORII POLSKI EMISJI OBLIGACJI WIEJSKICH, POWIATOWYCH I WOJEWÓDZKICH ….

     

    Od 1996 do 2006 roku – aktywny udział w tworzeniu rynku obligacji komunalnych w Polsce. Początkowo wyłącznie wraz z Jackiem Mrowickim (obecnie prezes agencji ratingowej INC Rating) prowadząc razem małą spółkę Inwest Consulting, a potem zaledwie w kilkuosobowym składzie, rozwinęlismy rynek obligacji komunalnych w Polsce. Były lata, gdy przez nasze ręce przechodziło ponad 50% wszystkich obligacji samorządowych emitowanych w naszym kraju. Łącznie prawie 3 mld złotych w 275 miejscowościach, powiatach, czy województwach. Miałem przyjemność doradzać przy pierwszych w historii Polski emisjach: obligacji wiejskich (gmina Mieścisko – 1 mln złotych w 1996 roku), obligacji powiatowych (powiat Środa Śląska – 8 mln złotych w 2000 roku), obligacji wojewódzkich (Wielkopolska – 50 mln złotych w 2001 roku), czy obligacji publicznych sprzedawanych mieszkańcom (Rybnik – 124 mln złotych w 2002 roku), jak również m.in. przy emisji obligacji miasta Poznań na kwotę 500 mln złotych.



    Więcej
  • 2/5

    ISTOTNY WKŁAD W POWSTANIE RYNKU OBLIGACJI CATALYST NA GPW

    SPECJALNA NAGRODA GPW ZA ISTOTNY WKŁAD W POWSTANIE RYNKU OBLIGACJI CATALYST

     

    Członek powołanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie Zespołu Operacyjnego ds. Rynku Obligacji Nieskarbowych, którego celem było doradztwo przy organizacji nowego rynku obrotu instrumentami dłuznymi Catalyst. W dniu inauguracji rynku obligacji Catalyst (30 września 2009 roku) notowanych było 10 emisji, z których 7 wprowadziła Inwest Consulting. Istotny wkład w powstanie rynku obligacji został dostrzeżony przez GPW w postaci wręczenia tego dnia przez Prezesa GPW w Warszawie specjalnej nagrody za wkład w powstanie rynku Catalyst. Oprócz Inwest Consulting nagrodzony został wyłącznie bank PKO BP.



    Więcej
  • 3/5

    ISTOTNY WKŁAD W ROZWÓJ RYNKU NEWCONNECT

    INC WPROWADZIŁ DO OBROTU GIEŁDOWEGO OKOŁO 60 SPÓŁEK, BĘDĄC WIELOKROTNIE NAGRADZANYM PRZEZ GPW ZA SWÓJ WKŁĄD W ROZOWJU TEGO RYNKU

     

    Lider wśród Autoryzowanych Doradców, wielokrotnie nagradzany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Forbes i Home&Market jako najaktywniejszy/najlepszy Autoryzowany Dordca rynku NewConnect dedykowanego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (w tym nagroda GPW za największą liczbę wprowadzeń w 2008 r., 2009 r,. 2014. oraz nagroda „10-lecia NewConnect” w 2018 roku).



    Więcej
  • 4/5

    POMYSŁODAWCA I ZARZĄDZAJĄCY PIERWSZYM POLSKIM FUNDUSZEM NOTOWANYM NA RYNKU GIEŁDOWYM W RUMUNII

    W 2015 roku Carpathia Capital debiutuje na rynku AeRO giełdy w Bukareszcie jako pierwszy podmiot zagraniczny w jego historii

     

    Carpathia Capital SA jest alternatywną spółką inwestycyjną (ASI) notowaną na rynkach giełdowych w Polsce i w Rumunii. Inwestuje w małe/średnie przedsiębiorstwa działające na tych rynkach. Stopy zwrotu osiągane z całego portfela w latach 2016-2018 to odpowiednio: +8,74%, +11,27% i +8,03%.



    Więcej
  • 5/5

    POMYSŁODAWCA LICENCJONOWANEJ PRZEZ ESMA POLSKIEJ AGENCJI RATINGOWEJ

    W 2015 roku Carpathia Capital debiutuje na rynku AeRO giełdy w Bukareszcie jako pierwszy podmiot zagraniczny w jego historii

     

    Carpathia Capital SA jest alternatywną spółką inwestycyjną (ASI) notowaną na rynkach giełdowych w Polsce i w Rumunii. Inwestuje w małe/średnie przedsiębiorstwa działające na tych rynkach. Stopy zwrotu osiągane z całego portfela w latach 2016-2018 to odpowiednio: +8,74%, +11,27% i +8,03%.



    Więcej

CIRRICULUM VITAE

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w której jest profesorem nadzwyczajnym, Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Uniwersytetach w Tilburgu (Holandia) i w Antwerpii (Belgia).

Pracował w Centralnym Biurze Maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A., Biurze Maklerskim BRE Brokers S.A. oraz Domu Maklerskim POLINWEST S.A. Posiada licencję doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi (licencja nr 111) oraz maklera papierów wartościowych (licencja nr 1094).

Prezes zarządu INC S.A., Domu Maklerskiego INC S.A. oraz spółki non-profit INC East&West. Prezes założonej przez INC S.A. Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Carpathia Capital S.A. oraz FZ Group S.A. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (oraz przewodniczący Komitetu Audytu w Radzie Nadzorczej) w NN Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień zarówno w działalności biznesowej jak i naukowej.

Pomysłodawca i mecenas płyty „Potrafimy Zwyciężać” upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie, zaprezentowanej w 2014 roku w Warszawie w Pałacu Prezydenckim oraz w formie prezentacji multimedialnej na Krakowskim Przedmieściu.

Miłośnik historii, muzyki i sportu. Uczestnik maratonu/półmaratonów na rolkach.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - 100%
INC SA - 100%
DOM MAKLERSKI INC SA - 100%
CARPATHIA CAPITAL SA - 100%
INC RATING SP. Z OO - 100%
INC EAST&WEST SP. Z OO (spółka non-profit) - 100%
FABRYKA ZESPOŁÓW SA - 100%
NN TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE SA - 100%
FUNDACJA ROZWOJU RYNKU KAPITAŁOWEGO - 100%
Paweł Śliwiński wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Pozaniu

UEP – No 1 w Polsce

W rankingu tygodnika „Polityka” (2015) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zajął ponownie I miejsce w zestawieniu uczelni ekonomicznych. Ranking przygotowano w wyniku analizy Indeksu Hirscha pokazującego istotę, liczbę częstość cytowań prac naukowych powstających na uczelniach wyższych.

W zestawieniu uczelni ekonomicznych przygotowanym przez Fundację  „Perspektywy” (2015) UEP zajęła ponownie II miejsce, tuż za SGH.

Carpathia Capital - spółlka notowana na rumuńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie

1. polska spółka na giełdzie w Rumunii

25 lutego 2015 roku na giełdzie w Bukareszcie zadebiutowała spółka Carpathia Capital należąca do grupy INC. Jest to fundusz VC/PE, którego celem są inwestycje w spółki z sektora MSP w Rumunii oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza inwestycje funduszu – spółka Bittnet – zadebiutowała na rynku AeRO w maju 2015 roku.

Prezesem Spółki INC S.A. jest Paweł Śliwiński

INC – No 1 w Polsce

W 2015 roku otrzymaliśmy nagrodę „Lider rynku 2014” od GPW za największą liczbę spółek wprowadzonych na rynek NewConnect w 2014. W 2011 INC zajęła pierwsze miejsca w rankingach Autoryzowanych Doradców GPW sporządzonych przez miesięcznik Forbes oraz Home&Market.

INC S.A. wprowadziła największą liczbę spółek spośród wszystkich Autoryzowanych Doradców w całej historii rynku NewConnect.

OPINIE

  • Ludwik Sobolewskibyły prezes GPW, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie

    Polski rynek kapitałowy obfituje w osoby, które są bardzo dobrymi specjalistami, ludźmi z szeroką wyobraźnią, dużymi zasobami indywidualnej energii i umiejętnością realizowania złożonych projektów. To tworzy wysoki poziom profesjonalny całego rynku. Na podstawie moich wieloletnich obserwacji i doświadczeń mam przekonanie, że Paweł Sliwiński wybił się powyżej tego i tak już wysokiego poziomu. Praca z nim jest przyjemnością, a jego profesjonalna rzetelność zmienia świat na lepszy.

  • Michał Stępniewskiwiceprezes KDPW, w przeszłości m.in.: wiceminister skarbu RP, członek zarządu PKO TFI, rzecznik prasowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

    Paweł Śliwiński jest człowiekiem o bardzo dużej ilości dobrych pomysłów, od zawsze wspierał rynek kapitałowy i giełdę … Cenię Go również za umiejętność zachowania balansu życiowego, czyli pogodzenia aktywności zawodowej, pasji naukowej z życiem rodzinnym i pasjami sportowymi. Paweł Śliwiński to postać nietuzinkowa.

  • Eugeniusz Najlepszyprof. dr hab., laureat ``polskiego ekonomicznego nobla`` - nagrody Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2011 roku

    Prof. Paweł Śliwiński należy do grona wąskiej grupy wybitnie uzdolnionych ekonomistów polskich młodszego pokolenia. W środowisku uczelni ekonomicznych kraju dał się poznać jako dynamiczny i odważny badacz, podejmujący się trudnych i oryginalnych tematów. Jest osobą ogromnie pracowitą, niezwykle energiczną, wytrwale realizującą zamierzone cele. Upór i wyjątkowe zdyscyplinowane są widoczną podstawą jego dotychczasowych osiągnięć… Na szczególne podkreślenie zasługuje jego ścisła i głęboka współpraca z praktyką gospodarczą, gdzie pełniąc funkcje biznesowe i organizacyjne, prowadzi aktywną działalność doradczą i inwestycyjną w ramach wielu finansowych spółek kapitałowych. Jego zainteresowania sięgają także ożywionej współpracy zagranicznej, zarówno na polu naukowym, jak i w roli doradztwa finansowego w zagranicznych instytucjach.

NAJBLIŻSI WSPÓŁPRACOWNICY

PIOTR BIAŁOWĄS

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Zielonogórskiej oraz Podyplomowego Studium Stowarzyszenia Inicjatyw Menedżerskich. Konsultant Funduszy Europejskich. Członek Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, Członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca na kursach dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 105/2011). Pracował w Staropolskim Domu Maklerskim S.A. oraz Polskim Funduszu Kapitałowym S.A. Członek Komitetu Inwestycyjnego w Inkubator Innowacji Interior z siedzibą w Nowej Soli.

SEBASTIAN HUCZEK

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2000 r. pracuje w INVESTcon GROUP S.A., obecnie Wiceprezes, Dyrektor Działu Prawnego. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 36/2011). Członek Rady Autoryzowanych Doradców NewConnect. Był wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych w zakresie finansów publicznych i lokalnych rynków kapitałowych oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na studiach podyplomowych z zarządzania finansami prywatnymi. Wykładowca na kursach przygotowujących do egzaminu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. uprawniającego do uzyskania Certyfikatu Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Jest autorem kilkunastu publikacji na temat publicznego obrotu papierami wartościowymi. Wielokrotnie prowadził szkolenia dla GPW, KNF i Ministerstwa Skarbu.

RAFAŁ ŚLIWIŃSKI

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, od 2012 r. doktor habilitowany nauk o zarządzaniu. Pracownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w tematyce związanej z internacjonalizacją i międzynarodową konkurencyjnością przedsiębiorstw, strategiami przedsiębiorstw w biznesie międzynarodowym, ekspansji firm polskich na rynki międzynarodowe oraz w polityce konkurencyjności.

VIDEO

Wiadomości z bloga

Europa traci pozycję (rozmowa z red. Arturem Kowalskim) (sierpień 2024)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

1.Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele firm z kapitałem zagranicznym albo opuszcza Polskę, albo ogranicza zatrudnienie. Dlaczego? W Polsce działa około 7 800 średnich i dużych firm kontrolowanych przez kapitał zagraniczny, które zatrudniają około 2 mln ludzi. Prowadzą one działalność w naszym kraju z różnych powodów. Z jednej strony, Polska oferuje dogodny dostęp do własnego rynku […]

Więcej

Patologią jest rezygnacja z zakładania rodziny (rozmowa z red. Pauliną Gadkowską) (czerwiec 2023)

By Paweł Śliwiński in Uncategorized

Wg najnowszego raportu Instytutu Pokolenia rodziny wielodzietne osiągają wyższy dochód niż rodziny mniej liczne, a większa liczba dzieci sprzyja przedsiębiorczości i bardziej rozważnemu wydawaniu pieniędzy. Badanie zostało przeprowadzone na podstawie danych GUS z 2021 roku. Czy to może wpłynąć na zmianę wizerunku rodzin wielodzietnych? – Należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na poprawę sytuacji finansowej […]

Więcej

Wysoka inflacja się przeciąga (rozmowa z red. Arturem Kowalskim) (maj 2023)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

Z danych ze strefy euro, opublikowanych na początku marca wynika, że inflacja wciąż trzyma się mocno. Czy to w jakiś sposób zmusza do zweryfikowania prognoz pojawiających się już od miesięcy, wskazujących, że inflacja, także w Polsce, ma wyraźnie spowolnić w trakcie tego roku? Wskaźnik inflacji w strefie euro obniżył się wprawdzie do 8,5%, ale mniej […]

Więcej

Nowa rola pieniądza (rozmowa z red. Arturem Kowalskim) (wrzesień 2022)

By Paweł Śliwiński in Polska polityka monetarna

Polska jest jednym z kilkudziesięciu krajów, które pracują nad cyfrową walutą.  Czym charakteryzują się waluty cyfrowe i czym różnią się od innych form pieniądza: bezgotówkowego, elektronicznego i fizycznej gotówki? Fizyczna gotówka to po prostu monety czy banknoty w naszym posiadaniu. Pieniądz bezgotówkowy uzależniony jest od rachunku bankowego i występuje w przypadku przelewów, czy bankowych kart płatniczych. […]

Więcej

Niepewność na rynkach (rozmowa z red. Arturem Kowalskim) (maj 2022)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

Pierwszy kwartał tego roku i ostatni poprzedniego roku to wzrost gospodarczy aż 7-8 proc. r/r. Czy spowolnienie gospodarcze w następnych miesiącach to coś nieuchronnego? Polska gospodarka będzie się dalej rozwijać z prędkością, którą będą nam zazdrościć w wielu europejskich stolicach, jednak tempo z 2022 roku jest nie do utrzymania. Pamiętajmy, że w 2021 roku odbudowywaliśmy […]

Więcej

NAPISZ DO MNIE ...





Wdrożenie: nowe-logo