UNIWERSYTET
Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca na studiach MBA Poznań-Atlanta realizowanych we współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Georgia State University w Atlancie (USA).
WIĘCEJGRUPA INC
Prezes zarządu i główny akcjonariusz INC SA – grupy kapitałowej notowanej na rynku głównym GPW w Warszawie od 2006 roku, w której w skład wchodzą m.in.: INC SA, Dom Maklerski INC SA, INC Rating (agencja ratingowa licencjonowana przez ESMA), Carpathia Capital SA (fundusz PE/VC notowany na giełdzie w Bukareszcie) oraz INC East&West.
WIĘCEJNON PROFIT
Prezes Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, pomysłodawca projektu „Potrafimy Zwyciężać Powstanie Wielkopolskie” we współpracy z największym portalem muzycznym w Polsce – FabrykaZespolow.pl, prezes INC East&West – spółki non profit realizującej projekt „Muzyczne Rodowody” we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.
WIĘCEJNAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA
CIRRICULUM VITAE
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w której jest profesorem nadzwyczajnym, Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Uniwersytetach w Tilburgu (Holandia) i w Antwerpii (Belgia).
Pracował w Centralnym Biurze Maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A., Biurze Maklerskim BRE Brokers S.A. oraz Domu Maklerskim POLINWEST S.A. Posiada licencję doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi (licencja nr 111) oraz maklera papierów wartościowych (licencja nr 1094).
Prezes zarządu INC S.A., Domu Maklerskiego INC S.A. oraz spółki non-profit INC East&West. Prezes założonej przez INC S.A. Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego.
Przewodniczący Rady Nadzorczej Carpathia Capital S.A. oraz FZ Group S.A. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (oraz przewodniczący Komitetu Audytu w Radzie Nadzorczej) w NN Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień zarówno w działalności biznesowej jak i naukowej.
Pomysłodawca i mecenas płyty „Potrafimy Zwyciężać” upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie, zaprezentowanej w 2014 roku w Warszawie w Pałacu Prezydenckim oraz w formie prezentacji multimedialnej na Krakowskim Przedmieściu.
Miłośnik historii, muzyki i sportu. Uczestnik maratonu/półmaratonów na rolkach.

UEP – No 1 w Polsce
W rankingu tygodnika „Polityka” (2015) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zajął ponownie I miejsce w zestawieniu uczelni ekonomicznych. Ranking przygotowano w wyniku analizy Indeksu Hirscha pokazującego istotę, liczbę częstość cytowań prac naukowych powstających na uczelniach wyższych.
W zestawieniu uczelni ekonomicznych przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” (2015) UEP zajęła ponownie II miejsce, tuż za SGH.

1. polska spółka na giełdzie w Rumunii
25 lutego 2015 roku na giełdzie w Bukareszcie zadebiutowała spółka Carpathia Capital należąca do grupy INC. Jest to fundusz VC/PE, którego celem są inwestycje w spółki z sektora MSP w Rumunii oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Pierwsza inwestycje funduszu – spółka Bittnet – zadebiutowała na rynku AeRO w maju 2015 roku.

INC – No 1 w Polsce
W 2015 roku otrzymaliśmy nagrodę „Lider rynku 2014” od GPW za największą liczbę spółek wprowadzonych na rynek NewConnect w 2014. W 2011 INC zajęła pierwsze miejsca w rankingach Autoryzowanych Doradców GPW sporządzonych przez miesięcznik Forbes oraz Home&Market.
INC S.A. wprowadziła największą liczbę spółek spośród wszystkich Autoryzowanych Doradców w całej historii rynku NewConnect.
OPINIE
NAJBLIŻSI WSPÓŁPRACOWNICY

PIOTR BIAŁOWĄS
Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Zielonogórskiej oraz Podyplomowego Studium Stowarzyszenia Inicjatyw Menedżerskich. Konsultant Funduszy Europejskich. Członek Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, Członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca na kursach dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 105/2011). Pracował w Staropolskim Domu Maklerskim S.A. oraz Polskim Funduszu Kapitałowym S.A. Członek Komitetu Inwestycyjnego w Inkubator Innowacji Interior z siedzibą w Nowej Soli.

SEBASTIAN HUCZEK
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2000 r. pracuje w INVESTcon GROUP S.A., obecnie Wiceprezes, Dyrektor Działu Prawnego. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 36/2011). Członek Rady Autoryzowanych Doradców NewConnect. Był wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych w zakresie finansów publicznych i lokalnych rynków kapitałowych oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na studiach podyplomowych z zarządzania finansami prywatnymi. Wykładowca na kursach przygotowujących do egzaminu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. uprawniającego do uzyskania Certyfikatu Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Jest autorem kilkunastu publikacji na temat publicznego obrotu papierami wartościowymi. Wielokrotnie prowadził szkolenia dla GPW, KNF i Ministerstwa Skarbu.

RAFAŁ ŚLIWIŃSKI
Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, od 2012 r. doktor habilitowany nauk o zarządzaniu. Pracownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w tematyce związanej z internacjonalizacją i międzynarodową konkurencyjnością przedsiębiorstw, strategiami przedsiębiorstw w biznesie międzynarodowym, ekspansji firm polskich na rynki międzynarodowe oraz w polityce konkurencyjności.
VIDEO
Wiadomości z bloga

23Lis
STRASZENIE INFLACJĄ (listopad 2019)
By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka
Straszenie inflacją W okresie przedwyborczym media nieprzechylne rządowi straszyły Polaków drożyzną, czyli zwiększającą się inflacją. Miała być ona skutkiem polityki społecznej realizowanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy, która według opozycji jest nieodpowiedzialna i skutkuje inflacją, wyższym długiem sektora publicznego oraz wyższym długiem zagranicznym kraju. W dzisiejszym Dodatku Ekonomicznym zmierzę się z pierwszym ze wskazanych straszaków, a […]
Więcej
23Lis
KRYZYS A SPOWOLNIENIE GOSPODARCZE – wywiad (listopad 2019)
By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka
Często, a ostatnio nawet częściej możemy usłyszeć – od komentatorów, publicystów, części ekonomistów, polityków, że mamy kryzys gospodarczy u bram. Czy to realne strachy? W ekonomii kryzys to załamanie wzrostu gospodarczego skutkujące nagłym zmniejszeniem produkcji i dochodu (PKB) oraz znacznym zwiększeniem bezrobocia. Komentatorzy, czy politycy tworzą i wykorzystują emocje, a jedną z najsilniejszych emocji jest […]
Więcej
05Lip
Doganiamy Europę, czy Europa nam ucieka? (lipiec 2019)
By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka
W mediach często jesteśmy bombardowani różnymi ekonomicznymi porównaniami. W jednych słyszymy, że rośnie dobrobyt Polaków, a w innych, że daleko nam do innych krajów europejskich. Jak to jest, że z jednej strony rośniemy bardzo szybko, słyszymy, że przegoniliśmy w produkcji na mieszkańca Grecję i doganiamy Portugalię, a z drugiej zarabiamy zdecydowanie mniej niż w tych […]
Więcej
07Cze
Strefa euro – kto zyskuje a kto traci (maj 2019)
By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka
Wyobraźmy sobie taką oto historię. Grupa uczniów przygotowuje się do matury i zaprasza koleżankę, żeby się do nich przyłączyła i wspólnie, w ramach grupy, żeby przygotowywali się do egzaminu (oczywiście można tą historię zapisać alternatywnie, że to ona chce dołączyć do grupy, która jest otwarta na nowych członków). Co powinna zrobić nasza bohaterka zanim podejmie […]
Więcej
07Kwi
Spór o euro w Polsce … (rozmowa z Redaktorem Dariuszem Pogorzelskim, marzec 2019)
By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka
W tym roku mija 20 lat od wprowadzenia do obiegu euro. Ten projekt okazał się sukcesem, czy wręcz przeciwnie porażką? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Projekt okazał się sukcesem dla jednych krajów, a porażką dla drugich. Euro było i jest czynnikiem kryzosotwórczym dzieląc kraje członkowskie na wierzycieli i dłużników. Z jednej strony przyczyniło się do wzrostu […]
Więcej