UNIWERSYTET

Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca na studiach MBA Poznań-Atlanta realizowanych we współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Georgia State University w Atlancie (USA).

WIĘCEJ

GRUPA INC

Prezes zarządu i główny akcjonariusz INC SA – grupy kapitałowej notowanej na rynku głównym GPW w Warszawie od 2006 roku, w której w skład wchodzą m.in.: INC SA, Dom Maklerski INC SA, INC Rating (agencja ratingowa licencjonowana przez ESMA), Carpathia Capital SA (fundusz PE/VC notowany na giełdzie w Bukareszcie) oraz INC East&West.

WIĘCEJ

NON PROFIT

Prezes Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, pomysłodawca projektu „Potrafimy Zwyciężać Powstanie Wielkopolskie” we współpracy z największym portalem muzycznym w Polsce – FabrykaZespolow.pl, prezes INC East&West – spółki non profit realizującej projekt „Muzyczne Rodowody” we współpracy z  Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

WIĘCEJ

POŁĄCZENIE TEORII Z PRAKTYKĄ

WPROWADZONYCH SPÓŁEK NA GIEŁDĘ
WYDANYCH PUBLIKACJI NAUKOWYCH
WYUCZONYCH STUDENTÓW UEP
PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW
POZYSKANE ŚRODKI PRZEZ KLIENTÓW INC NA RYNKU KAPITAŁOWYM W LATACH 1996-2016

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA

370x275-1

OSIĄGNIĘCIE 1

Nam vitae scelerisque sem. Etiam non purus varius, hendrerit risus ac, sodales massa. Nullam sodales feugiat tincidunt. Quisque vitae turpis at turpis blandit.

370x275-2

OSIĄGNIĘCIE 2

Mauris condimentum malesuada mattis. Donec tristique arcu vel augue ultricies imperdiet. Nullam nibh ante, rhoncus non velit quis, dictum imperdiet odio.

370x275-3

OSIĄGNIĘCIE 3

am cursus dui eget diam malesuada, id tincidunt ex tempor. Ut porttitor iaculis maximus. Maecenas euismod nunc scelerisque ante suscipit laoreet ultrices.

370x275-1

OSIĄGNIĘCIE 4

Nam vitae scelerisque sem. Etiam non purus varius, hendrerit risus ac, sodales massa. Nullam sodales feugiat tincidunt. Quisque vitae turpis at turpis blandit.

370x275-2

OSIĄGNIĘCIE 5

Mauris condimentum malesuada mattis. Donec tristique arcu vel augue ultricies imperdiet. Nullam nibh ante, rhoncus non velit quis, dictum imperdiet odio.

370x275-3

OSIĄGNIĘCIE 6

Mauris condimentum malesuada mattis. Donec tristique arcu vel augue ultricies imperdiet. Nullam nibh ante, rhoncus non velit quis, dictum imperdiet odio.

CIRRICULUM VITAE

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w której jest profesorem nadzwyczajnym, Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Uniwersytetach w Tilburgu (Holandia) i w Antwerpii (Belgia).

Pracował w Centralnym Biurze Maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A., Biurze Maklerskim BRE Brokers S.A. oraz Domu Maklerskim POLINWEST S.A. Posiada licencję doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi (licencja nr 111) oraz maklera papierów wartościowych (licencja nr 1094).

Prezes zarządu INC S.A., Domu Maklerskiego INC S.A. oraz spółki non-profit INC East&West. Prezes założonej przez INC S.A. Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Carpathia Capital S.A. oraz FZ Group S.A. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (oraz przewodniczący Komitetu Audytu w Radzie Nadzorczej) w NN Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień zarówno w działalności biznesowej jak i naukowej.

Pomysłodawca i mecenas płyty „Potrafimy Zwyciężać” upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie, zaprezentowanej w 2014 roku w Warszawie w Pałacu Prezydenckim oraz w formie prezentacji multimedialnej na Krakowskim Przedmieściu.

Miłośnik historii, muzyki i sportu. Uczestnik maratonu/półmaratonów na rolkach.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - 100%
INC SA - 100%
DOM MAKLERSKI INC SA - 100%
CARPATHIA CAPITAL SA - 100%
INC RATING SP. Z OO - 100%
INC EAST&WEST SP. Z OO (spółka non-profit) - 100%
FABRYKA ZESPOŁÓW SA - 100%
NN TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE SA - 100%
FUNDACJA ROZWOJU RYNKU KAPITAŁOWEGO - 100%
Paweł Śliwiński wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Pozaniu

UEP – No 1 w Polsce

W rankingu tygodnika „Polityka” (2015) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zajął ponownie I miejsce w zestawieniu uczelni ekonomicznych. Ranking przygotowano w wyniku analizy Indeksu Hirscha pokazującego istotę, liczbę częstość cytowań prac naukowych powstających na uczelniach wyższych.

W zestawieniu uczelni ekonomicznych przygotowanym przez Fundację  „Perspektywy” (2015) UEP zajęła ponownie II miejsce, tuż za SGH.

Carpathia Capital - spółlka notowana na rumuńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie

1. polska spółka na giełdzie w Rumunii

25 lutego 2015 roku na giełdzie w Bukareszcie zadebiutowała spółka Carpathia Capital należąca do grupy INC. Jest to fundusz VC/PE, którego celem są inwestycje w spółki z sektora MSP w Rumunii oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza inwestycje funduszu – spółka Bittnet – zadebiutowała na rynku AeRO w maju 2015 roku.

Prezesem Spółki INC S.A. jest Paweł Śliwiński

INC – No 1 w Polsce

W 2015 roku otrzymaliśmy nagrodę „Lider rynku 2014” od GPW za największą liczbę spółek wprowadzonych na rynek NewConnect w 2014. W 2011 INC zajęła pierwsze miejsca w rankingach Autoryzowanych Doradców GPW sporządzonych przez miesięcznik Forbes oraz Home&Market.

INC S.A. wprowadziła największą liczbę spółek spośród wszystkich Autoryzowanych Doradców w całej historii rynku NewConnect.

OPINIE

  • Ludwik Sobolewskibyły prezes GPW, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie

    Polski rynek kapitałowy obfituje w osoby, które są bardzo dobrymi specjalistami, ludźmi z szeroką wyobraźnią, dużymi zasobami indywidualnej energii i umiejętnością realizowania złożonych projektów. To tworzy wysoki poziom profesjonalny całego rynku. Na podstawie moich wieloletnich obserwacji i doświadczeń mam przekonanie, że Paweł Sliwiński wybił się powyżej tego i tak już wysokiego poziomu. Praca z nim jest przyjemnością, a jego profesjonalna rzetelność zmienia świat na lepszy.

  • Michał Stępniewskiwiceprezes KDPW, w przeszłości m.in.: wiceminister skarbu RP, członek zarządu PKO TFI, rzecznik prasowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

    Paweł Śliwiński jest człowiekiem o bardzo dużej ilości dobrych pomysłów, od zawsze wspierał rynek kapitałowy i giełdę … Cenię Go również za umiejętność zachowania balansu życiowego, czyli pogodzenia aktywności zawodowej, pasji naukowej z życiem rodzinnym i pasjami sportowymi. Paweł Śliwiński to postać nietuzinkowa.

  • Eugeniusz Najlepszyprof. dr hab., laureat ``polskiego ekonomicznego nobla`` - nagrody Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2011 roku

    Prof. Paweł Śliwiński należy do grona wąskiej grupy wybitnie uzdolnionych ekonomistów polskich młodszego pokolenia. W środowisku uczelni ekonomicznych kraju dał się poznać jako dynamiczny i odważny badacz, podejmujący się trudnych i oryginalnych tematów. Jest osobą ogromnie pracowitą, niezwykle energiczną, wytrwale realizującą zamierzone cele. Upór i wyjątkowe zdyscyplinowane są widoczną podstawą jego dotychczasowych osiągnięć… Na szczególne podkreślenie zasługuje jego ścisła i głęboka współpraca z praktyką gospodarczą, gdzie pełniąc funkcje biznesowe i organizacyjne, prowadzi aktywną działalność doradczą i inwestycyjną w ramach wielu finansowych spółek kapitałowych. Jego zainteresowania sięgają także ożywionej współpracy zagranicznej, zarówno na polu naukowym, jak i w roli doradztwa finansowego w zagranicznych instytucjach.

NAJBLIŻSI WSPÓŁPRACOWNICY

PIOTR BIAŁOWĄS

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Zielonogórskiej oraz Podyplomowego Studium Stowarzyszenia Inicjatyw Menedżerskich. Konsultant Funduszy Europejskich. Członek Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, Członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca na kursach dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 105/2011). Pracował w Staropolskim Domu Maklerskim S.A. oraz Polskim Funduszu Kapitałowym S.A. Członek Komitetu Inwestycyjnego w Inkubator Innowacji Interior z siedzibą w Nowej Soli.

SEBASTIAN HUCZEK

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2000 r. pracuje w INVESTcon GROUP S.A., obecnie Wiceprezes, Dyrektor Działu Prawnego. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (nr 36/2011). Członek Rady Autoryzowanych Doradców NewConnect. Był wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych w zakresie finansów publicznych i lokalnych rynków kapitałowych oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na studiach podyplomowych z zarządzania finansami prywatnymi. Wykładowca na kursach przygotowujących do egzaminu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. uprawniającego do uzyskania Certyfikatu Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Jest autorem kilkunastu publikacji na temat publicznego obrotu papierami wartościowymi. Wielokrotnie prowadził szkolenia dla GPW, KNF i Ministerstwa Skarbu.

RAFAŁ ŚLIWIŃSKI

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, od 2012 r. doktor habilitowany nauk o zarządzaniu. Pracownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w tematyce związanej z internacjonalizacją i międzynarodową konkurencyjnością przedsiębiorstw, strategiami przedsiębiorstw w biznesie międzynarodowym, ekspansji firm polskich na rynki międzynarodowe oraz w polityce konkurencyjności.

VIDEO

Wiadomości z bloga

STRASZENIE INFLACJĄ (listopad 2019)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

Straszenie inflacją W okresie przedwyborczym media nieprzechylne rządowi straszyły Polaków drożyzną, czyli zwiększającą się inflacją. Miała być ona skutkiem polityki społecznej realizowanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy, która według opozycji jest nieodpowiedzialna i skutkuje inflacją, wyższym długiem sektora publicznego oraz wyższym długiem zagranicznym kraju. W dzisiejszym Dodatku Ekonomicznym zmierzę się z pierwszym ze wskazanych straszaków, a […]

Więcej

KRYZYS A SPOWOLNIENIE GOSPODARCZE – wywiad (listopad 2019)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

Często, a ostatnio nawet częściej możemy usłyszeć – od komentatorów, publicystów, części ekonomistów, polityków, że mamy kryzys gospodarczy u bram. Czy to realne strachy? W ekonomii kryzys to załamanie wzrostu gospodarczego skutkujące nagłym zmniejszeniem produkcji i dochodu (PKB) oraz znacznym zwiększeniem bezrobocia.  Komentatorzy, czy politycy tworzą i wykorzystują emocje, a jedną z najsilniejszych emocji jest […]

Więcej

Doganiamy Europę, czy Europa nam ucieka? (lipiec 2019)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

W mediach często jesteśmy bombardowani różnymi ekonomicznymi porównaniami. W jednych słyszymy, że rośnie dobrobyt Polaków, a w innych, że daleko nam do innych krajów europejskich. Jak to jest, że z jednej strony rośniemy bardzo szybko, słyszymy, że przegoniliśmy w produkcji na mieszkańca Grecję i doganiamy Portugalię, a z drugiej zarabiamy zdecydowanie mniej niż w tych […]

Więcej

Strefa euro – kto zyskuje a kto traci (maj 2019)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

Wyobraźmy sobie taką oto historię. Grupa uczniów przygotowuje się do matury i zaprasza koleżankę, żeby się do nich przyłączyła i wspólnie, w ramach grupy, żeby przygotowywali się do egzaminu (oczywiście można tą historię zapisać alternatywnie, że to ona chce dołączyć do grupy, która jest otwarta na nowych członków). Co powinna zrobić nasza bohaterka zanim podejmie […]

Więcej

Spór o euro w Polsce … (rozmowa z Redaktorem Dariuszem Pogorzelskim, marzec 2019)

By Paweł Śliwiński in Polska gospodarka

W tym roku mija 20 lat od wprowadzenia do obiegu euro. Ten projekt okazał się sukcesem, czy wręcz przeciwnie porażką? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Projekt okazał się sukcesem dla jednych krajów, a porażką dla drugich. Euro było i jest czynnikiem kryzosotwórczym dzieląc kraje członkowskie na wierzycieli i dłużników. Z jednej strony przyczyniło się do wzrostu […]

Więcej

NAPISZ DO MNIE ...

Wdrożenie: nowe-logo